Akümülasyon Tankları Kolay Isınan ve Sıcak Depolanabilen Sular

 • Çevreden aldığı ısı kaynağı sayesinde kazan içindeki suyun ısıtılmasını sağlayan akümülasyon tankları, tesisat ekipmanları arasında önemli bir yere sahiptir. Yakıt kazanı, ısı pompaso, eşanjör ve güneş enerjisi gibi farklı kaynaklardan gelen ısı ile kaynaklardan gelen suyu ısıtan tanklar, bu sayede suyun sürekli olarak kullanıma hazır bir şekilde depolanmasına olanak verir. Sıcaklık dalgalanmalarının önüne geçen sistem, tesisat içinde basınç farklılıklarının da oluşmasını engelleyerek sistemin sorunsuz bir şekilde çalışmasına olanak tanır. Sağladığı enerji verimi ile hem maliyetten hem de kullanımdan tasarruf edilmesini sağlayan sistemler, sıcak suyun en çok kullanıldığı yapılarda tercih edilir.

  Akümülasyon Tanklarının Kullanıldığı Alanlar

  Hızlı boylerin yetersiz kaldığı durumlarda eşanjörler ile kullanılarak işlev gören akümülasyon tankarı, toplu yaşam alanları ve oteller başta olmak üzere sıcak su gereksiniminin yüksek olduğu alanlarda kullanılır. Kullanım suyunda meydana gelebilecek dalgalanmasın engellenmesine yardımcı olan sistemlerin içinde hızlı boylerden farklı olarak serpantin yoktur. Suyun ısıtılması için dışarıdan bir kaynak kullanan akümülasyon sistemi korozyona daha dayanıklıdır. Emaye kapatılarak işlem gördüğü için aynı zamanda daha hijyenik olan sistem kamu dairelerinden konutlara, otellerden yurtlara kadar birçok alanda kullanılabilir. Fabrikalar, spor tesisleri, hastaneler ve apartmanlarda da kullanılan sistemde, tüm musluklar aynı anda açılsa bile sıcaklık dalgalanmaları olmadan taleplerin karşılanması sağlanır. Kalabalık yapılarda sıcak suyun sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için tercih edilen tanklar talebe göre yatak veya dikey olarak üretilebilir.

  Akümülasyon Tanklarının Kapasitesi

  100 litreden 10 bin litreye kadar değişebilen ihtiyaca göre farklı depolama alanlarına sahip olan ürünler, yatak ya da dikey olarak üretilebildikleri için kurulum yapılacak alana kolay bir şekilde uyum sağlar. Sıcaklık göstergesi ve anod çubuğu ile birlikte teslim edilen tanklara talebinize göre farklı donatılar eklemeniz de mümkündür. Emniyet ventili ve elektrik kumanda panosu gibi ürünleri kolay bir şekilde ekleyebileceğiniz sistemde şartlandırılmış suyun kolay bir şekilde depolanmasını sağlayabilirsiniz. Bakır boru galvanizli boy üretim seçenekleriyle bakır boyu serpantin ilavesinin de yapılabildiği sistemde soft poam poliüretan izolasyon kullanılır.

 • akumulasyon

  akumulasyon2