Hızlı Boyler İle Suyu Kullanıma Hazır Halde Tutabilirsiniz

 • Mekanik tesisat elemanları arasında bulunan hızlı boyler, farklı ısı kaynaklarından alınan suyu depolamaya ve gereksinim olduğu anlarda kullanmaya yardımcı bir sistemdir. Sıcak su kazanı ısı pompası, güneş kollektörü, buhar kazanı gibi ısı kaynaklarından aldığı suyu depolayan sistemler, genellikle kısa sürede ihtiyaç duyulan suyun elde edilmesinde kullanılır. Isı kaynağından alınan suyun kullanım hazır olarak depolanmasını sağlayan boyler, diğer boy çeşitlerine göre daha dik tipte üretilirler. Kademeli bir sıcaklığa sahip olan iç bölgesinde sular birikir. Suyun birikmesi en üst notkada başlar. Boylerin alt kısmında bulunan sular soğuktur. Hazır kullanım için en üst bölümde bulunan suyun ısıtılması sağlanır. Sistem içinde bulunan katmanlar, sıcak su ile soğuk suyun birbirine karışmamasını sağlar.

  Hızlı Boylerin Diğer Boy Türlerinden Farkı

  Hızlı boyler, diğer boy tiplerine göre daha avantajlıdır. Örneğin; klasik boylerde bulunan sıcak su ile soğuk su birbirine karışabildiği için kullanıcı bazında konfor öğeleri asgari seviyeye indirgenir. Suyun sıcaklığının düşürülmesine neden olan klasik boyler, bu özelliklerinden dolayı yüksek kapasitede çalıştırılamazlar. Emaye ya da paslanmaz olarak üretilen hızlı boylerde serpantin dış yüzey ve tank içi düzey kaplanır. Firmamız bünyesinde arz edilen hızlı boyler, Avrupa standartlarındaki mikron aralığına uygun olarak üretilir ve yüzeyler çok iyi bir şekilde kaplanır. Emaye, günün belirli saatlerinde dahi değişken şartlar sergilediğinden, kullandığımız emaye türlerine karar vermeden önce laboratuvarlarda gerekli testleri yaparak doğru yoğunluk oranına göre işlem yapıyoruz.

  Poliüretan İzolasyon ile Mükemmel Isı Koruması

  Dışında poliüretan izolasyonun kullanıldığı hızlı boyler, bu özellikleri ile diğer boylere göre ısıyı daha iyi şekilde korur. Yeraltı sularından, havadan ve topraktan sağlanan enerjiler ile ısı kaynaklarına her gün bir yenisini ekleyen sistemlerde aynı zamanda istenildiği takdirde ısı pompası, sıcak su kazanı ve buhar kazanı gibi bileşenlerin kullanılması da mümkündür. Kullanıldığı alanlarda son derece işlevsel özellikler sergileyen hızlı boyler, ortam konforunun oluşmasına yardımcı olarak tüketicilerin kullanımına sunar. Yurt ve otel gibi insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda kullanılan hızlı boyler, kullanıcıların gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt verir.

 •    tekserpintili
 •   ciftserpintili