Eşanjör Sistemlerinde Kusursuzluk

esanjor

Temelinde ısı transferleri işlevi gören eşanjörler, endüstrinin birçok alanında kullanılabilir. Gaz veya sıvı haldeki akışkanların birbirine karışmasını engelleyerek transfer işleminin gerçekleşmesini sağlayan eşansjörler, ısı değişiminin eş zamanlı olarak iki yönlü olarak yapılmasına da izin verir. Kullanım alanı oldukça geniş olan araçlar, lehimli, plakalı ve borulu olmak üzere üç farklı tipte üretilirler. Araçları içerisinde bulunan ısı transfer yüzeyleri, ısının bir akışkandan diğerine aktarılmasını sağlarken akışkanları da birbirinden ayırmaya yardımcı olur. Bu özellikleri ile benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunan araçlar uzun ömürlüdür. Bir kez satın alındığında uzun yıllar boyunca kullanılabilen eşanjör modellerine web sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

Her Talebe Uygun Eşanjör Seçenekleri

İhtiyaçlara göre farklı biçimde şekillenebilen modellerde bulunan eşanjörler; kağıt endüstrisi, gıda,gemi inşası, enerji santralleri, petrokimya, proses ve iklimlendirme sistemleri gibi alanlarda kullanılır. Benzersiz bir kullanıcı deneyimi yaşatan ürünler, sanayinin pek çok alanında önemli bir işlev görür. Sayısız endüstri desteğine sahip olan ürünler, hemen hemen her sektörde kullanılabilir. Günlük yaşamda kullanılan araçların içerisinde de bulunan bu ürünler araç radyatörleri, kombiler ve split klima seçenekleri gibi yaşamın içinde bulunurlar. Adı sıklıkla duyulmasa da sağladığı avantajlarla önemli bir işleve sahip olan ürünler özel uygulama ile de üretilebilir. Özel uygulama eşanjörleri arasında spiral eşanjörler, econocoil eşanjörler ve platecoil eşanjörler gibi seçenekler bulunur. Özel uygulama eşanjörlerinin yanı sıra plakalı ve boru tip seçenekleri de mevcuttur.

Isı Değiştirmek için Birebir

VPE-32 Görseli
Dünyanın en geniş ürün yelpazesine sahip olan eşanjörleri plakalı modellerdir. Modüler yapıları ile ihtiyaca göre şekillenebilen bu ürünler giriş çıkış nozulları, plakalar ve eşanjör gövdeleri bakımından farklı seçeneklere sahiptir. Kolay bir şekilde temizlenebilmesi adına birçok imkan sunan plakalı modellerin bakımı oldukça basittir. Bir yandan ısı sızdırmazlığı sağlarken diğer yandan mükemmel bir şekilde ısı transfer işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan eşanjörler yüksek mukavemetlidir. Bu özellikleri ile en zorlu koşullarda dahi deforme olmadan işlev görürler. İhtiyaca göre farklı tiplerde sektöre arz edilen eşanjörler ile siz de işletmenizin verimliliğini artırabilir veya üretim bandını sunduğunuz araçları optimize edebilirsiniz.