Seperatör Modelleri ile Mükemmel Isı Transferleri

Tortu pislik ayırıcı, hava ayırıcı, tortu pislik ve hava ayırıcı, buhar ayırıcı ve kum ayırıcı gibi seçeneklere sahip olan seperatörler, mükemmel bir şekilde ısı transferi yapılmasını sağlar. Buhar seperatörleri, buhar tesisatında meydana gelen ve akışan sıvının filtreden geçirilmesini sağlayarak kuru ve temiz bir buharın elde edilmesini sağlar. Tortu pislik ayırıcılar, korozyona neden olabilecek tüm tortunun ve pisliğin filtrelenmesine yardımcı olur. Hava seperatörleri, ısı transferi esnasında akışkanlarda meydana gelebilecek hava kabarcıklarının engellenmesini sağlar. Buhar seperatörleri ise yoğuşan havanın ayrışmasına yardımcı olur. Eşanjörlerde son derece işlevsel bir yere sahip olan seperatörler, uygun fiyatlı olmalarının yanı sıra yüksek ergonomi sağladıkları için endüstrinin birçok alanında kullanılırlar.
seperator

Yüksek Randımanlı Seperatör Seçenekleri

Seperasyon verimini korumak amacıyla işlev gören seperatörler, proses sistemleri için son derece önemlidir. Paslanmaz çelikten üretimi de olan modeller son derece kompakt tasarımları ile endüstrinin birçok alanında kullanılabilirler. Su damlacıklarının tüm boru kesitine düzenli olarak dağılmasını sağlayan araçlar, kullanıldığı alanlardaki buhar damlacıklarının toplanmasını sağlar. Seperatörler, sadece su damlacığı değil, aynı zamanda tortu ve pisliklerin de cidara doğru savrularak ayrıştırılmasına olanak tanır. Kondenstop ile tahliye edilen artıklar, ekipmanların uzun yıllar boyunca ilk günkü işleviyle kullanılmasına olanak tanır. Buhar sayaçları, kontrol vanaları ve basınç düşürücü gibi ekipmanların sağlıklı çalışmasına olanak tanıyan seperatörler söz konusu araçların verimini arttırır. İş akış süreçlerinin kesintisiz olarak sürdürülmesine olanak tanıyan araçlar boya ve apre makinelerinden mutfak cihazlarına kadar birçok sektörde kullanılabilir.

Sistem Verimliliğini Arttıran Seperatörler

Sistem verimliliğinin arttırılmasına olanak sağlayan seperatörler, filtrelenecek artıkların kompresör çıkışımda ayrıştırılmasını sağlayarak partiküllerin tüm tesisata yayılmasını engeller. Yüksek hassasiyet ile çalışan sistem, tesisat borularında meydana gelme ihtimali bulunan korozyona, tesisat ve pompalarda ise oluşabilecek kavitasyona engel olur. Partiküllerin ayrışmaması durumunda sistem içerisindeki ısı geçirgenliği düşer, bu durum da verimlilik kaybına neden olur. Aynı zamanda armatürler ve pompanın arızalanması söz konusu olabilir. Tesisat borularında rahatsız edici seslerin de oluşmasına neden olan partiküller, seperatörler vasıtasıyla bertaraf edilir.