Isıl Denge Elemanları ile Kazanlarda Mükemmellik

Isıtma ve soğutma sistemlerinde, kazanların verimli bir şekilde çalışabilmesi için gerekli olan sistemleri bünyesinde barındıran ısıl denge elemanları farklı özelliklere sahip denge kaplarını kapsar. Su debisinin ayarlanmasında kullanılan denge kapları sayesinde fazla debinin boşaltılması sağlanır. Tesisatlarda kullanılan akıştan sıvının sıcaklığının kontrol edilmesini sağlayan sistemler, tesisattan kazana dönerken ısı kaybına uğrayan sıvının ısıl dengesini sağlamaya yardımcı olur. Isıl dengeleme elemanlarının kullanılmaması durumunda kazanların ömrü kısalır. Tesisattan gelen soğumuş sıvının kazandan gelen sıcak suyla karışarak ideal bir ısı dengesine sahip olmasına yardımcı olan kaplar, bu sayede ısının statik bir derecede kalmasını sağlar. Sistem üzerine bağlanan sensörler sayesinde sıcaklığın kontrol edilebilmesi de mümkündür.
isil

Isıl Denge Elemanlarının Kullanım Avantajları

Kullanım avantajı bakımından oldukça önemli bir yere sahip olan ısıl denge elemanları hafif olmaları sayesinde sisteme ek bir yük bindirmez. Yüksek mukavemete sahip olan ürünler en zorlu koşullarda dahi verimliliklerinden ödün vermeden işlev görürler. Karbon çelikten üretilen sistemler, gövde kaynaklı konstrüksiyona sahiptir. Isıl denge elemanlarının yapım aşamasında ürünlerden her biri sızdırmazlık ve mukavemet testinden geçer. Bu sayede tercih edeceğiniz dengeleme kaplarını uzun yıllar boyunca, ilk günkü işlevleriyle kullanabilirsiniz. Sipariş üzerine hazırlanabilen denge kapları, bu sayede gereksinimlerinize en uygun şekilde ölçeklendirilir. Sipariş üzerine hazırlanabilen ürünler, ısıtma devresi ile kazan devresi arasındaki hidrolik etkilenmeyi ortadan kaldırır. Isıtma zonları ve kazanların ideal su debisi altında çalışmasını sağlayan sistemler sayesinde kazan devresinin ve ayar elemanlarının sorunsuz bir şekilde boyutlandırılması sağlanır.

Isıl Denge Elemanlarının Boyutlandırılması

Isıl denge elemanları ile ısıtma devresi, kontrol sistemlerinden bağımsız olarak kullanılabilir. Denge kabının etrafındaki ayar elemanlarının maksimum verimlilikte çalışmasına olanak tanıyan sistemler, tek ya da çok kazanlı sistemlerde sorunsuz bir şekilde kullanılabilme özelliğine sahiptir. Talebe göre farklı boyutlarda üretilebilen ısıl denge elemanlarının doğru boyutlandırılması önemlidir. Isıl denge elemanları konusunda sektörünün lideri olan firmamıza danışarak tesisat iletiminin ideal seviyede yapılabilmesi için en ince ayrıntıları düşünüyor, kazan çıkış suyunun sıcaklığının ölçümlenmesinden havlık konulmasına kadar tüm detayları titizlikle takip ediyoruz.