Paket Denge Kabı ile Tesisat Sistemlerinde İdeal Isı Dengesi

  • Tesisat sistemlerinde ısı dengesinin ideal bir şekilde sağlanmasına yardımcı olan paket denge kabı, sistem içerisinde ihtiyaç duyduğunuz tüm denge elemanlarını bünyesinde barındırır. Hava ayırıcı, tortu tutucu ve hidrolik denge kabı gibi tutucu araçların tamamını tek bir paket halinde sunan firmamız, tesisat sistemlerinde ihtiyacınız olan araçlara en uygun fiyatlarla ve en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar. Tek bir pakette üçlü paket sistem sunan firmamızdan yapacağınız alışverişler sayesinde hem işçilik maliyetlerini azaltacak hem de tesisat bünyesinde kaplanan hacimden büyük oranda tasarruf edeceksiniz. Paket denge kaplarımızın içerisindeki ideal konumlandırma mühendisliği sayesinde işletme maliyetlerinizi düşürürken tesisat işleyişinden aldığınız verimi arttıracaksınız.

    Tek Pakette Çok Avantaj

    Tek bir paket içerisinde hidrolik dengenin sağlanması, tortu ve pislik ayırıcı, hava atıcı bulunduğu için her bir ürün için ayrı bir bütçe ayırmanıza gerek kalmayacak. Ürünlere tek tek ulaşacağınız fiyattan çok daha uygun maliyetle sahip olabileceğiniz seçenekler fiyat bakımından da oldukça avantajlıdır. Sistem işleyiş maliyetinden büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlayacak paket denge kabı devre ısıtma sistemlerinde ısıl ve hidrolik dengenin kurulmasını sağlar. Isıtıcı ve kaynak tesisat arasındaki dengenin ideal bir şekilde oluşturulmasına olanak sağlayan sistemler, aynı zamanda deni, sıcaklık ve basınç dengesinin de verimli bir şekilde oluşmasına yardımcı olur. Tortu ve hava ayırıcının ideal bir şekilde konumlandırıldığı sistemde otomatik hava atma püjörü sayesinde hızlı bir şekilde yapılabilir. Denge kabının altında boşaltma musluğu da sistem içinde biriken partiküllerin kolay ve hızlı bir şekilde boşaltılmasına olanak tanır.

    Paket Denge Kabı Kullanım Alanları

    İklimlendirme sistemlerinden kaskat kazan sistemlerine, döküm kazanlardan çelik kazanlara kadar her türlü otomasyon kontrollü kazan sistemlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan paket denge kabı, işlevsel özelliklerle donatılmış araçları tek bir pakette sunar. Tesisat karmaşasını ortadan kaldıran ve ideal konumlandırma sistemi sayesinde hacimden de verimlilik elde etmenizi sağlayan sistemlerde kullanılan denge kabı, ısıtma tesisatında bulunan gidiş ve dönüş suyu arasındaki basınç dengesini sağlar. Denge kabı, aynı zamanda termal gerilimleri de önler. Tortu tutucu, tesisat içinde bulunan partiküllerin ayrıştırılmasında görev alır. Hava ayırıcı ise tesisat içinde bulunan havanın ayrıştırılmasını sağlar.

  • paketdenge