Paket Hava- Tortu Ayırıcı ile İdeal Isıl ve Hidrolik Denge

  • Kapalı devre ısıtma sistemlerinde hidrolik ve ısıl dengelemeyi sağlayan paket hava- tortu ayırıcı sistemleri, tesisat ile ısıtıcı kaynak arasında mükemmel bir dengeleme görevi görür. Bu özelliği ile kazan sistemlerinin ömrünü uzatan ürünlerin fiyatı oldukça uygundur. Endüstrinin çeşitli kollarında kullanılabilen sistemler, debi dengesinin oluşmasında da önemli bir yere sahiptir. Basınç ve sıcaklık dengeleri üzerinde de etkili olan sistemler, farklı güçlerdeki ısı kazanlarının dengesini sağlar. Paket hava- tortu ayırıcı sistemlerinin genel tesisat içindeki konumu, ideal bir şekilde dengelenir. Bu sayede sistemden optimum verim alınması sağlanır. Hava püjörü sayesinde yapılan hava ayırma işlemi ve denge kabının altındaki boşaltma musluğu sayesinde kazan içinde biriken tortuların atılmasını sağlayan tortu ayırıcı birlikte sistemin ömrünü uzatır.

    Kazanlar için İdeal Paket Hava- Tortu Ayırıcı Sistemleri

    Tesisat sistemleri içinde bulunan hava ve tortunun hızlı ve pratik bir şekilde atılmasını sağlayan paket hava- tortu ayırıcı ürünleri yerden ısıtma sistemleri, iklimlendirme sistemleri, merkezi ısıtma sistemleri ve soğutma sistemleri başta olmak üzere birçok sektörde kullanılabilir. Yatırım maliyetlerinin azalmasına yardımcı olan bu sistemler aynı zamanda işletme giderlerinin de minimize edilmesine yardımcı olur. Sistem içinde ısı transferini sağlayan akışkanların yapısını bozan ve verimliliğini engelleyen her türlü çamur, pislik ve oksijen içerikli hava partiküllerinin dışarı atılmasını sağlayan tesisat ekipmanları, sistem içindeki yabancı öğeleri tespit ettiği andan itibaren filtreler ve sistem içinden ayrıştırır. Bu sayede sisteme zarar verebilecek her türlü zararlı partikülün yok edilmesini sağlayarak sistemin ömrünü uzatır. İşletme giderlerinin azaltılmasına ve sistemin uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde çalışabilmesine olanak sağlayan sistemler, ısıtma ve soğutma işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanır.

    Paket Hava- Tortu Ayırıcı Araçlarının İşlevleri

    Isıtma ve soğutma sistemlerinin içinde, akışkan halde bulunan havada, zamanla oluşan aşınmalar sonucunda partikül oluşumu meydana gelir. Oksijen içerikli bu partiküller korozyon sebep olabilir. Aşınma sonucunda toz, pislik, çamur gibi yabancı maddeler de sisteme zarar vererek ısı transferinin verimliliğinin düşmesine neden olur. Paket hava- tortu ayırıcı sistemleri, bu gibi problemleri engelleyerek sistemin ömrünü uzatır. Aynı zamanda olası bir tamirat ve yenileme masraflarından da tasarruf edilmesini sağlar. Sistemde meydana gelebilecek olumsuzlukları önlemek adına tek bir paket halinde satışa sunulan hava- tortu ayırıcı araçları alan sorunu olan sistemlerde hacim bakımından da yüksek oranda avantaj sağlar. Sistem, paket olarak sunulduğu için maliyetlerin de azalmasına yardımcı olur.

  • hava ayirici